img_destek01

SİZLER DE DESTEK OLMAK İSTERSENİZ...

Türkiye'nin ilk otizm sivil toplum kuruluşuna destek

olmak için bağış yapabilir ya da gönüllü olabilirsiniz.

Genel Destek

Türkiye’de otizm farkındalığının ve çalışmalarının yayılmasında öncülük yapan Vakfımız 25 yıldır otistik yakınları ve gönüllülerin yoğun çabaları sayesinde önemli faaliyetlerde bulunmuştur. Vakıf bu süreçte toplumun her kesimine ulaşmayı hedeflemiş ve Devlet Kurumları ile işbirliği yapmayı prensip edinmiştir. Çoğunlukla otistik yakınlarının bir araya gelmesiyle kurulan, amatör ruha sahip TODEV, bu yoğun ve yorucu yolculukta gönüllülerin maddi ve manevi desteği ile bugünlere gelmiştir. Daha uzun yıllar, benzer hedeflerle daha da önemli işler başarmak için gönüllülerin her türlü desteğine ihtiyaç duymaktayız. Vakfımıza bağış veya sponsorluk gibi maddi destek vermek, faaliyetlere katılmak, araştırma, eğitim veya sosyal faaliyetlerde gönüllü olarak çalışmak veya mütevelli üyesi olarak bizimle birlikte yürümek için destek@todev.org.tr adresinden, ya da iletisim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.  

Burs bağışı yapmak için:

 

TODEV Banka Hesabı:

Hesap Adı: Türkiye Otistiklere Destek

IBAN: TR96 0006 4000 0011 2310 2419 46

Adım Desteği

Vakıf olarak katıldığımız koşuları görmek ve destek olmak için Adım Adım Platformundaki TODEV sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bağışçı hakları beyannamesini bu linkten indirebilirsiniz. 

Ya da koşu ekibine katılıp, katıldığımız etkinlikleri takip etmek isterseniz bizimle mail adresinizi paylaşabilirsiniz:

E-Atık Projesi İle Geleceğinize Ve Otizmli Bireylere Destek Verin

Projemizin amacı, gelişen teknoloji ile günümüzün sorunu haline gelen elektronik atıkların otizmli çocuklarımıza eğitim desteği haline getirmektir. Sizler de yaşam alanlarınızda oluşan elektronik atıklarınızı evsel çöplerinizden ayrı toplayabilir, otizmli çocuklarımızın eğitimine destek olabilirsiniz.

Atığınızı paylaşmak için!

Araştırma Projeleri

TODEV diğer faaliyetlerinin yanında hem özel eğitimin gelişimine yönelik, hem de otistik bireylerin günlük hayatına destek olacak teknolojilerin geliştirilmesine yönelik araştırmalara destek olmaktadır. Sizler de bu projelere atölye çalışmalarına katılarak, değerli yorumlarınızı paylaşarak, farklı seviyelerden otistiklerin üniversitelerin etik kurullarından onaylı çalışmalarımıza katılmalarını sağlayarak bilime katkıda bulunabilirsiniz. Bize destek@todev.org.tr adresinden, ya da iletisim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Doğum Günü Desteği

Fark Yok, Sevgi Var projesi kapsamında 2021 yılı boyunca doğum gününü İyilik Paylaş platformu üzerinden otizmli çocukların eğitimi için paylaşan destekçilerimize tekrar çok teşekkür ederiz. Doğumgünü paylaşan isimlerden bazıları: Burak Hakkı, Burcu Binici, Burcu Biricik, Burcu Yazgı Coşkun, Can Çelebi, Cengiz Coşkun, Fahriye Evcen, Gaye Turgut Evin, Gürgen Öz, Murat Ünalmış, Nasuh Mahruki, Nilay Deniz, Pelin Akil Altan.

Siz de isterseniz İyilik Paylaş Platformu üzerinden destek olabilirsiniz.

Gönüllü Destekçilerimiz

Kaynak Geliştirme Projeleri: Ahmet Yılmaz, Bizce Yapım

Web sitesi:Azim Erdal, Tolga Cengiz; One Digital

İlk versiyon kurumsal kimlik: Ümit Genel

İkinci versiyon kurumsal kimlik: Çağla Turgul, Onur Gürkan, Zeynep Kiriş; Koç Üniversitesi

Görsel materyal tasarımı: Dilek Yördem

İçerik katkısı: Doğa Çorlu; Happern

Hamit İbrahimiye Projesi Destekçileri

20.07.1998 tarihinde 9. cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman DEMİREL tarafından valimiz Sayın Kutlu AKTAŞ zamanında temeli atılan ve 15.08.2000 tarihinde valimiz Sayın Erol ÇAKIR döneminde İstanbul Milli Eğitim Müdürü ve Milli Eğitim Vakfı İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Ömer BALIBEY’in maddi katkı sağlaması ile tamamlanan Hamit İbrahimiye Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi 2000/2001 öğretim yılında eğitime başlamıştır. Hamit İbrahimiye Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere katkıları ve çabaları için teşekkür ederiz.

İstanbul Valisi Sayın Kutlu AKTAŞ ve Todev Vakfı’nın girişimi, Milli Eğitim Bakanı Sayın Metin BOSTANCIOĞLU, Devlet Bakanı Sayın Hasan GEMİCİ, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Bener CORDAN, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Özcan TEKİNEL, Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer BALIBEY, Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul Özel Eğitim Rehberlik Şube Başkanı Sayın Ülkü BEŞKARDEŞ, Kadıköy Kaymakamı Sayın Hüseyin EKER, Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Selami ÖZTÜRK, Milli Eğitim Vakfı İstanbul Şubesi Sorumlu Şube Müdürü Sayın İlhami ORAL, Gönüllülerimizin odalarımızın tefrişlerine katkıları ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün samimi çabaları.

Mahmut İBRAHİMİYE’nin maddi katkıları, Mimari Projesi, Yüksek Mühendis Mimar Sayın Levent AKSÜT, Yaşar MARULYALI, Statik Projesi, Yüksek İnşaat Mühendisi Sayın Erkan GÜNAL, Tesisat Projesi, Yüksek Makine Mühendisi Sayın Hasan ERKU, Elektrik Projesi, Yüksek Elektrik Mühendisi Sayın İsmet DEFNE’nin gönüllü çalışmaları, Cengiz EREN Mimarlık Atölyesi’nin dekorasyon çalışmaları, Nida İnşaat Sayın Yusuf SEZER’in inşaat eksiklerini tamamlaması, Kasktaş İnşaat’ın bahçe duvarı yapımı, TASİAD’ın asansör yapımı, Sayın Tuğrul Şavkay’ın Hürriyet Gazetesi’ndeki köşe yazıları, Sayın Tahsin ÖZTİRYAKİ’nin mutfak yapımı, Sayın Murat ÜRÜNSAK’ın bilgilendirme tabelaları, Eksen Elektrik ve İletişim Ltd. Şti., Alesta Sigorta Expertiz Hizm. Ltd. Şti., Koç Allians Sigorta A.Ş, Bora Tarım Ürünleri ve Gıda Ticaret Merkezi, Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri A.Ş., Boğaziçi Gaz Ltd. Şti., Aldağ Isıtma Soğutma Klima Sanayi A.Ş., Arser İş Makinalari Servis ve Tic. Ltd. Şti, İnş. Yük. Müh. Cem Çağatay KILIÇ, Mesa Mesken Sanayi A.Ş., Timka Mühendislik İnşaat Sanayi Tic. Ltd.Şti., Setaş Alüminyum Doğrama ve Tic. A.Ş, Tunç Matbaacılık A.Ş., Henkel Kimya San. A.Ş. Lüfer Turizm İşletmeleri, Gönül Organizasyon, Avitec, Ercan Metal, Başer Kimya, Arif Bayraktar (Bimeks), Mehmet Zorlu Vakfı (Vestel), Fatma Güzide Pınarcık, Nurbanu-Özkan Hallaç, Tahincioğlu ailesi, Ferruh Tunçbilek, Faruk Sirkan, Yeşim Mutlu, Ümit Yaşar Demir, Zeki Denizci, Mahmut Arıkan, Aydın Yıldızay, Taner Eralp, Orhan AYYILDIZ, Adem AKBULUT.